آجر سفال عایق فوم دار – چرا و چگونگی بکارگیری آن در ساختمان

آجر سفال عایق فوم دار – چرا و چگونگی بکارگیری آن در ساختمان

چرا و چگونه گی استفاده از آجر سفال عایق فومدار جهت عایق بندی دیوارها

آجر سفال عایق فوم دار

 

پرسش اول : لزوم استفاده از اجرتیغه سفالی فوم دار-یونولیت دار جهت عایق کاری دیوارهای ساختمان چیست ؟


 

آجر سفال عایق فوم دار و لزوم بکارگیری آن در ساختمان : عایق کاری دیوارهای یک ساختمان با استفاده از اجرسفال عایق فوم دار و همچنین بلوک سقفی یونولیت دار که محصول تقریبا جدید مجتمع تولیدی-صنعتی آجر سفال اصفهان میباشد , تاثیر بسزایی در خنک نگه داشتن فضای داخلی در فصل گرما سال و همچنین حفظ گرما در فصول سرد سال دارد. نکته طلایی که در نهایت میبایست بدان توجه شود حفظ و جلوگیری از اتلاف انرژی میباشد , چراکه با انجام یک مقایسه ساده برای یک ساختمان در شرایطی که عایق کاری اصولی دیوارها , کف و سقف به درستی انجام شده باشد نسبت به زمانی که هیچ عایقی ندارد به نتیایج متفاوت و البته قابل تاملی دست خواهیم یافت. به عنوان مثال در همان ساختمان در شرایط عایقکاری شده ملاحظه میشود که محیط و فضای داخلی در فصل زمستان به میزان 5 درجه گرمتر و در فصلهای گرم سال به مقدار 10 درجه خنکتر خواهد بود.

مطلبی مرتبط با این نوشته را اینجا بخوانید!  اصول محاسبه تعداد آجر مورد نیاز برای هر متر مربع سازه و دیوار آجری

به این ترتیب علاوه بر کاهش و بهینه سازی مصرف انرژی , از آلودگی محیط زیست نیز کاسته میشود و منابع انرژی برای آیندگان باقی خواهند ماند. عایقکاری جداره ها و دیوارهای خارجی یک ساختمان میتواند در حدود 35 تا 55 درصد از اتلاف و انتقال انرژی به محیط اطراف کاهش خواهد داد که تنها همین مورد کافیست تا هنگام ساختمان سازی به ایتم عایقکاری دیوارها اهمیت بیشتری داده و حتی المقدور بودجه بیشتری برای این کار در نظر بگیریم.

 

پرسش دوم : چگونگی استفاده از آجر سفال عایق فومدار جهت عایق کاری دیوارهای ساختمان ؟پاسخ : بهترین روش برای عایق کاری دیوارهای یک ساختمان , عایق کاری در زمان ساخت و استفاده از آجر سفال عایق فوم دار و یا همان تیغه دیواری یونولیت دار و همچنین بلوک سقفی سفالی فومدار و عایق شده میباشد. در آن هنگام علاوه بر کمتر بودن هزینه های مربوط به این کار , اجرای راح تری نیز خواهیم داشت.

لازم بذکر است که روشهای متفاوتی برای انجام این کار هنگام ساخت میباشد. ما در زیر یکی از متداول ترین این راه کار ها به شما معرفی کرده اییم که امیدست مفید واقع گردد.

مطلبی مرتبط با این نوشته را اینجا بخوانید!  آجرنما – تولید و عرضه مستقیم از کارخانه

در این روش , میبایست از دو ردیف بلوک سفالی در قالب تیغه های مجزا در جداره های بیرونی و درونی دیوار و یک لایه عایق حرارتی که میتواند عایق پشم و شیشه , عایق پشم و سنگ پتویی – لحافی و یا ورقه های پلی استایرن ( فوم – یونولیت ) در میان آنها تعبیه و ساخته شود و در نهایت لایه نمایی که میتوان از سنگ , گچ و یا آجرنما و بسیاری مصالح دیگر استفاده نمود و سطوح خارجی دیوار را با آنها پوشاند.

در این تصاویر گفته های فوق به وضوح قابل ملاحظه میباشد :

تیغه دیواری عایق فوم دار

امتیاز دهی به این مطلب :
5/5

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.